fbpx
Ledon Coffee 768x512

Napis neonowy czy ledowy? Oto jest pytanie!

Jaka jest różnica między neonem led a napisem ledowym? Chciałbym zamówić ledowy neon – jaka jest cena? Te pytania słyszymy każdego dnia. Klienci bardzo często mylą te pojęcia. Ale czy można się im dziwić, skoro firmy zajmujące się sprzedażą reklamy podświetlanej używają je zamiennie? Oczywiście robią to po to, aby zainteresować klienta swoją ofertą, lecz należy pamiętać, że są to dwa kompletnie inne produkty – łączy je jedynie to że świecą 🙂 W Optimaprint zajmujemy się produkcją zarówno napisów ledowych (SlimLed) jak i neonów ledowych.

SlimLed to super cienkie litery podświetlane o grubości około 2cm. Wykonujemy przede wszystkim napisy i logotypy, lecz ta technologia pozwala na realizowanie praktycznie każdego kształtu – tworząc nieograniczone możliwości tego produktu. Tył i bok litery wykonany jest z PCV i zawiera wewnątrz moduły led. Front zakrywa plexi w dowolnym kolorze z naszego wzornika. Ten rodzaj liter podświetlanych stosowany jest najczęściej do wewnątrz – jeśli ma być stosowany na zewnątrz to nie zaleca się wystawianie go na mocne promieniowanie UV, z uwagi na PCV z którego jest wykonany. Możliwość stosowania różnych grubości linii, rozszerzeń, szeryfów itp. Minimalna grubość „linii” to ok. 2cm.

Neony led natomiast są wykonany z energooszczędnej taśmy ledowej umieszczonej w silikonowej obudowie, która pozwala na znaczne zredukowanie kosztów realizacji oraz wyjątkowo szybki termin wykonania. W porównaniu do klasycznych szklanych neonów mają znacznie dłuższą żywotność, większą moc świecenia oraz są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą być stosowane zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Taśma ledowa ma stałą szerokość i w przypadku neonów nie mamy możliwości zastosowania różnych grubości linii. Jeśli chcemy aby jeden element był grubszy od drugiego możemy jedynie zastosować metodę obrysu czyli umieszczamy neon po obwodzie.

Metoda obrysowa:

Neon Cieplo Zimno 2 300x200 Neon BeActive 300x200

PODKŁAD

Każdy neon musi zostać wykonany na podkładzie – najczęściej używamy do tego plexi transparentnej:

neon hoshko

Klienci często wybierają również podkład z matowego PCV:

neon globus

Sytuacja z napisami ledowymi wygląda inaczej – jeśli napis/kształt jest połączony nie stosujemy wtedy żadnego podkładu, jak na realizacji poniżej:

ledon coffee

Jeśli logo/napis składa się z osobnych liter podkład też nie jest wymagany, należy jednak pamiętać że pomiędzy każdym elementem będzie przechodził kabel. Jeśli klient chce zamontować logo bez widocznych kabli to musi przewiercić otwory w ścianie na każdy kabel, po czym połączyć instalacje za ścianą. Przykład poniżej:

Slimled La Mania

Jeśli natomiast logo/napis składa się z osobnych elementów i nie ma możliwości wiercenia w ścianie w celu ukrycia kabli, musimy zastosować podkład lub stelaż.

  • Realizacja z przezroczystym stelażem:

Ledon Verdin 2

  • Realizacja z podkładem z plexi transparetnej:

Ledon Tak Pieknie2

  • Realizacja z podkładem z plexi. Możemy zastosować również matowy dibond lub PCV malowane na wybrany RAL.

Ledon Dzien Dobry 3

KOLORY:

W przypadku neonów ledowych mamy w swojej ofercie do wybrania 10 kolorów: różowy, pomarańczowy, żółty, zielony, jasnozielony, fioletowy, niebieski, jasnoniebieski, biały, czerwony.

Neon Kolory 1

Wybór kolorów w przypadku SlimLedów jest szerszy – klient może wybrać front z plexi lub kolor folii Oracal którą oklejamy plexi nadając jej kolor.

Wzornik Perspex Kolory 2022 Min
Kolory Oracal 8500 Optimaprint 2022