fbpx

Malowanie natryskowe

malowanie optimaprint

Malowanie natryskowe jest techniką malowania, w której urządzenie natryskuje powłokę przez powietrze na powierzchnię. Najpopularniejsze rodzaje malowania wykorzystują sprężony gaz – zazwyczaj powietrze – do rozpylania i kierowania cząsteczek farby. Pistolety natryskowe powstały w oparciu o pędzle powietrzne, a te dwa rodzaje pistoletów różnią się zazwyczaj wielkością i wielkością wytwarzanego przez nie wzoru natrysku. Pistolet pneumatyczny do natrysku wykorzystuje sprzęt, który jest zazwyczaj większy. Jest on zazwyczaj używany do pokrywania dużych powierzchni równą warstwą cieczy. Pistolety natryskowe mogą być zautomatyzowane lub trzymane w ręku i posiadają wymienne głowice umożliwiające uzyskanie różnych wzorów natrysku. Jednobarwne puszki po farbach w aerozolu są przenośne i łatwe do przechowywania.

Przemysłowe malowanie natryskowe działa z szeroką gamą płynnych materiałów, takich jak farby, bejce i podkłady. Zapewnia wysoki stopień kontroli i równomierne pokrycie powierzchni takich jak drewno, metal, tworzywa sztuczne i włókno szklane. Oferujemy szeroki zakres usług natryskiwania na miejscu, takich jak powlekanie okładzin i dachów, powłoki przeciwogniowe i natryskiwanie okien aluminiowych.

Natrysk hydrodynamiczny jest jednym z najpopularniejszych systemów malowania natryskowego na rynku. Natrysk bezpowietrzny pompuje farbę pod bardzo wysokim ciśnieniem przez specjalny wąż do małego otworu w dyszy opryskiwacza. Nałożenie grubszego lub więcej tiksotropowego materiału malarskiego wymaga większej dyszy rozpylającej. Wymaga to również wyższego ciśnienia, aby zapewnić atomizację cząstek farby w celu wytworzenia drobnej mgły.

Przemysłowe systemy malowania natryskowego zapewniają gładkie i równe wykończenie, które jest odporne na zużycie, a także szkodliwą korozję. Cząsteczki farby w postaci drobnych kropelek są usuwane pod ciśnieniem, tworząc lustrzane lub fabryczne wykończenie na różnych powierzchniach. Należą do nich dachy handlowe, witryny sklepowe, okładziny i inne powierzchnie wymagające twardej, szybkoschnącej farby.

Natryskiwana powłoka jest gładka i odbija światło w sposób, który sprawia, że ​​wady powierzchni są oczywiste. Tak więc, zanim zaczniemy malować zamówiony przedmiot, szlifujmey i czyścimy go, a następnie nakładamy podkład. Czasem należy nałożyć kilka warstw podkładu, przy czym każdą warstwę delikatnie szlifujemy przed kontynuowaniem.

Aby zapobiegać krwawieniu węzłów z drzewa przez wierzchnią warstwę lakieru lub farby, używamy przezroczystego szelaku w sprayu lub podkładu (zazwyczaj białego), który zawiera szelak. Szelak jest naturalnym tworzywem sztucznym, który zamyka się w zapachach i plamach, włącznie z przebarwieniami wokół węzła drzewnego, pozostawiając drewniany przedmiot bez żadnych zanieczyszceń czy zabrudzeń.