Jako producenci reklam, zajmujemy się również gięciem pleksi o różnej grubości. Wyginamy materiał pod różnymi kątami. Dzięki temu procesowi jesteśmy w stanie wytwarzać dobre jakościowo materiały reklamowe.
Czym właściwie jest tworzywo pleksi?
Pleksi jest inaczej nazywane szkłem akrylowym. Z wyglądu przypomina szybę, choć w rzeczywistości stanowi całkowicie syntetyczny materiał. Pleksi cechuje wysoka przezroczystość, a także niezwykle łatwa obróbka. Dlatego znajduje doskonałe zastosowanie w produkcji wszelkiego typu materiałów reklamowych. Jednak zanim jeszcze uzyskamy w pełni gotową realizację projektu, musimy poddać tworzywo pleksi odpowiednim procesom, do których zalicza się chociażby gięcie pleksi. Prześledźmy wspólnie, na czym właściwie polega ta czynność.
Gięcie pleksi – na czym to polega?
Jak wiele innych tworzyw, również tzw. szkło akrylowe łatwo poddaje się formowaniu pod wpływem wysokiej temperatury. Właściwą termoplastyczność wyzyskujemy dzięki traktowaniu tworzywa pleksi ciepłem, dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy otrzymać zgięcie. Ważne jest to, żeby to konkretne miejsce zostało odpowiednio odizolowane od reszty. W innym wypadku ciepło rozejdzie się także po pozostałej powierzchni pleksi i może dojść do deformacji materiału.
Dlatego jeśli chcemy prawidłowo giąć pleksi, powinniśmy w tym celu skorzystać z profesjonalnych maszyn do tego przeznaczonych. W Optimaprint dysponujemy odpowiednim sprzętem. Należy pamiętać, że gięcie pleksi stanowi część składową dużo bardziej złożonego procesu obróbki szkła akrylowego.
W celu wytwarzania rozmaitych kasetonów reklamowych, ekspozytorów, liter i logotypów przestrzennych czy innych materiałów promujących produkty naszych klientów, stosujemy także frezowanie, cięcie oraz klejenie.
O czym warto pamiętać podczas gięcia pleksi?
Istnieje parę podstawowych reguł, których warto przestrzegać, żeby cała obróbka przebiegła prawidłowo:
- to, w jakiej temperaturze będziemy giąć pleksi, uzależnione jest w dużej mierze od tego, w jaki sposób zamierzamy ją giąć;
- zanim zaczniemy giąć szkło akrylowe, powinno zostać skrupulatnie osuszone;
- podczas gięcia pleksi, zawsze powinno się uwzględnić kierunek, w którym rozchodzi się ciepło;
- kiedy uzyskamy już pożądany rezultat, należy schłodzić nasze tworzywo, żeby zestaliło się w tej pozycji.
To główne zasady, jakich musimy się trzymać podczas tego procesu.
Ponadto pamiętaj, że Twoje zlecenie zrealizujemy nie tylko na terenie całej Polski – od Nowego Sącza przez Kraków aż po Warszawę – ale również poza jej granicami, na terenie całej Europy. Zachęcamy zatem do skontaktowania się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje ewentualne pytania czy wątpliwości, a następnie wycenimy zamówienie – nawet w piętnaście minut! Serdecznie zapraszamy!