fbpx
Krok 7

Jak zamontować logo styrodurowe?

Chcesz w sposób nieszablonowy wyróżnić się na tle konkurencji? Przestrzenne logo ze styroduru to przepis na oryginalną i zapadającą w pamięć oprawę graficzną Twojej firmy. Ozdobne, trójwymiarowe litery przykuwają wzrok, budując pozytywny wizerunek marki. Dowolnej wielkości logotyp może występować w szerokiej palecie barw.

Dzięki swojej gładkiej powierzchni oraz drobnokomórkowej strukturze płyty styrodurowe pozwalają uzyskać unikalny kształt ozdobnych elementów. Są niezwykle łatwe w montażu. Łączą doskonałą trwałość oraz wysokie walory estetyczne. Stanowią jedną z najchętniej wybieranych form reklamy wizualnej.

Styrodur – czym właściwie jest?

Styrodur to polistyren ekstrudowany (XPS). Stanowi nie tylko cenione w branży budowlanej tworzywo izolujące, ale równie doskonale sprawdza się jako materiał na stylowe firmowe logo. Cechuje się szerokim spektrum zastosowań, odpornością na czynniki zewnętrzne oraz wygodnym montażem. Litery styrodurowe można umieścić zarówno wewnątrz biura, jak i na zewnętrznych elewacjach budynków.

Styrodur jest wyjątkowo wytrzymałym materiałem, pod wieloma względami przypominającym styropian. Jest jednak nieco twardszy i odporny na zniekształcenia czy odgniecenia. Pozwala zachować doskonałą estetykę Twojego logotypu na długi czas, stanowiąc niebanalną ozdobę biura.

Montaż logo ze styroduru

Przestrzenne logo ze styroduru zapada w pamięć dzięki swojej trójwymiarowej formie. Kreuje w ten sposób pozytywny odbiór marki. Właściciele firm coraz częściej korzystają z tego wyjątkowego materiału nie tylko ze względu na atrakcyjne walory wizualne, ale także prosty montaż.

Styrodurowy logotyp można zamocować na ścianie za pomocą specjalnego kleju lub piankowej taśmy dwustronnej. Montaż nie jest czasochłonnym procesem ani nie wymaga stosowania dodatkowych, kosztownych akcesoriów. Pomocny może się jednak okazać szablon wykonany z wyciętej folii, kartonu czy listwy montażowej ze znacznikami. Ułatwia przytwierdzanie liter, a te pozostają na swoim miejscu przez długi czas.

Instrukcja montażu liter/loga 3D przy pomocy szablonu

Krok 1. Przymocuj szablon za pomocą taśmy papierowej.

Krok 1 300x225

Krok 2. Przy pomocy poziomicy upewnij się, że szablon ułożony jest prawidłowo.

Krok 2 300x225

Krok 3. Zaaplikuj punktowo klej z tyłu każdej litery/elementu.

Krok 3 300x225

Krok 4. Umieść litery w szablonie.

Krok 4 300x225 Krok 4 2 300x225

Krok 5. Ostrożnie odklej i zdejmij szablon.

Krok 5 300x225 Krok 5 2 300x225

Krok 6. Usuń folię ochronną.

Krok 6 300x225

Krok 7. Gotowe! Twój napis 3D został zamontowany.

Krok 7 300x225