fbpx
IMG 2356

Kasetony z dibondu w pigułce

Kasetony reklamowe to jedna z najpopularniejszych obecnie form reklamy. Przyciągają wzrok potencjalnego klienta, pełnią funkcję informacyjną i budują tożsamość marki. Jednym z nowoczesnych materiałów wykorzystywanych do ich produkcji jest dibond. Dowiedz się więcej na temat kasetonów z niego wykonanych.

Czym jest dibond?

Dibond to wyjątkowy materiał o specyficznych właściwościach, bardzo często wykorzystywany przy tworzeniu różnego rodzaju materiałów reklamowych. Tak naprawdę nie jest on jednym surowcem, a połączeniem kilku różnych materiałów — rodzajem płyty kompozytowej.

Głównym składnikiem poszczególnych warstw jest aluminium; są one połączone dzięki specjalnemu rdzeniowi z polietylenu. Takie zestawienie powoduje, że kaseton z dibondu wyróżnia się atrakcyjnymi parametrami, nieocenionymi w branży reklamowej.

Jakie zalety posiadają kasetony reklamowe z dibondu?

Kasetony reklamowe z dibondu cieszą się ogromną popularnością nie bez powodu. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu służą klientom przez lata. Co więcej, zachowują na długi czas walory estetyczne — nie blakną, a kolory wciąż wyglądają świeżo i nie ulegają zniekształceniom.

Kaseton z dibondu będzie wyjątkowo odporny na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne, co w przypadku reklamy zewnętrznej okazuje się nieocenione. Wiatr, śnieg, deszcz czy promienie UV — dibond wykazuj dużą odporność na ich działanie.

Kolejną ważną zaletą kasetonów z dibondu jest duża elastyczność tego materiału. Pomimo swojej trwałości jest on stosunkowo łatwy w obróbce, dzięki czemu sprawdza się przy najróżniejszych, nawet mniej standardowych projektach. Warto dodać, że rozwiązanie to jest również bardzo uniwersalne, można z powodzeniem zastosować je w każdej branży.

Kaseton z dibondu — trwałe i ekonomiczne rozwiązanie

Zastanawiasz się, jak zrobić kaseton z dibondu? Wystarczy dobry projekt i kontakt do profesjonalnej agencji reklamowej. Jeśli nie masz projektu, możesz zwrócić się do agencji z prośbą o pomoc w jego przygotowaniu.

Nie sposób nie wspomnieć tu o kolejnym ważnym plusie tego rozwiązania. Jest ono naprawdę ekonomiczne — stosunek jakości kasetonu do ceny zazwyczaj pozytywnie zaskakuje, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę trwałość tej formy reklamy. Pamiętaj, że na cenę wpływają też konkretne parametry. Kasetony z dibondu różnią się między sobą m.in. wymiarami, grubością (ilością zastosowanych warstw), kolorem oraz rodzajem wykończenia (matowe lub gładkie).