fbpx
kaseton e1571945838821

Kasetony reklamowe — zastosowanie, rodzaje i budowa

Kasetony reklamowe to popularna forma reklamy, wykorzystywana na co dzień przez firmy działające w wielu różnych branżach. Pozwalają na skuteczne oznaczenie wejścia do sklepu, punktu usługowego, siedziby firmy czy instytucji, pełnią więc ważną funkcję informacyjną. Ich istotnym zadaniem jest też reklamowanie danego miejsca, dlatego muszą być atrakcyjne wizualnie i zachęcać do wejścia do środka. Dowiedz się więcej o różnych rodzajach kasetonów.

Czym jest kaseton?

Kasetony reklamowe to dość szeroka grupa produktów, mogących nieco różnić się między sobą. Generalnie jednak kaseton jest swego rodzaju tablicą w kształcie prostopadłościanu, jednostronną lub dwustronną, na której znajduje się najczęściej nazwa lub logo firmy.

Ten rodzaj reklamy zamieszczany jest często na ścianie budynku. Można przymocować go równolegle do niej (kaseton jednostronny) lub prostopadle (kaseton dwustronny typu semafor). Czasami zdarza się, że na kasetonie znajduje się więcej informacji, treści graficzne itp. Najczęściej jednak bardziej rozbudowana forma zarezerwowana jest dla innych typów reklamy np. banerów.

Kasetony reklamowe i ich zastosowanie

Kasetony reklamowe są niezwykle uniwersalnym produktem i znajdują zastosowanie w niemal każdej branży. Najczęściej za ich pomocą oznacza się siedzibę firmy, wejście do sklepu czy punktu usługowego. Informują też np. o godzinach otwarciach czy możliwościach skontaktowania się z obsługą.

Ponieważ kasetony pełnią zarówno funkcję informacyjną, jak i reklamową, powinny być nie tylko dobrze widoczne z oddali, ale też atrakcyjne wizualnie. Ich rolą jest bowiem przyciąganie wzroku potencjalnych klientów i budowanie rozpoznawalności marki.

Różne rodzaje kasetonów reklamowych

Na rynku znajdziesz szeroki wybór kasetonów reklamowych. Możesz samodzielnie stworzyć projekt, a następnie wykonać go przy pomocy profesjonalnej agencji reklamowej. W naszej agencji Optima 3D oferujemy m.in. takie usługi jak precyzyjne cięcie laserem, frezowanie czy laminowanie, dzięki którym przygotujesz trwałe i odporne na warunki atmosferyczne materiały reklamowe — sprawdź naszą ofertę!

Kasetony można podzielić na zewnętrzne i wewnętrzne. Chociaż zwykle kojarzą się ze sporych wymiarów reklamą zewnętrzną, warto pamiętać, że często stosuje się je także w środku budynku, gdzie zazwyczaj pełnią głównie funkcję informacyjna.

Do wyboru masz kasetony led i kasetony bez podświetlenia. Warto zdecydować się na podświetlaną opcję, która jest widoczna o każdej porze dnia i nocy. Kasetony podświetlane zdecydowanie skuteczniej zwracają też uwagę przechodniów.

Warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonany jest kaseton. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się np. plexi, metal czy dibond. Modny kaseton z dibondu charakteryzuje się jednocześnie trwałością i elastycznością, zapewnia też dobrą odporność na warunki zewnętrzne i długie zachowanie świeżych kolorów.

Dlaczego kaseton reklamowy jest dobrym wyborem?

Kaseton reklamowy to świetne rozwiązanie, jeśli szukasz reklamy uniwersalnej, skutecznej i trwałej. Z pewnością warto postawić na model podświetlany, który pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i być doskonale widocznym o każdej porze.

Warto dodać, że jest to również opcja o bardzo atrakcyjnym stosunku jakości do ceny. W wielu miejscach zamówić można tanie kasetony, które przetrwają wiele lat, nie tracąc swoich właściwości użytkowych i wizualnych. Pamiętaj, że wybór materiałów wyróżniających się odpowiednimi parametrami pozwoli Ci cieszyć się kasetonem reklamowym dłużej — powinien być przede wszystkim odporny na wiatr, deszcz, śnieg czy promieniowanie UV.