fbpx
kaseton płotno

Formy kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe to popularne rozwiązanie, na które decyduje się na co dzień szerokie grono firm działających w wielu różnych branżach. Dostępność bogatej gamy form, rozmiarów i kształtów kasetonów to ogromna zaleta — dzięki temu każdy może znaleźć rodzaj reklamy perfekcyjnie dopasowany do swoich potrzeb i możliwości.

Kasetony reklamowe — najważniejsze zalety

Kasetony reklamowe posiadają wiele zalet — nic dziwnego, że stanowią jedną z najpopularniejszych form reklamy. Dzięki nim nikt nie przegapi wejścia do Twojego sklepu, punktu usługowego czy siedziby firmy.

Dużą zaletą kasetonów jest ich przystępna cena. Co więcej, tanie kasetony wykonywane są z wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki zewnętrzne materiałów, mogą więc służyć Ci przez lata. Połączenie atrakcyjnej ceny, skuteczności i trwałości to podstawowe plusy wykorzystania kasetonów!

Warto wspomnieć również o udziale kasetonów w budowaniu spójnej strategii wizualnej firmy. Kasetony z nazwą i logo firmy, dobrze widoczne i o atrakcyjnej formie, to prosty sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki oraz budowanie jej prestiżu.

Kasetony podświetlane — postaw na widoczność!

Nowoczesny kaseton led to wyjątkowo skuteczna forma reklamy. Zastosowanie w kasetonie podświetlenia znacząco zwiększa jego widoczność. Dzięki temu jest on łatwy do zauważenia o każdej porze dnia i nocy, przy mgle czy brzydkiej pogodzie. Co więcej, podświetlony kaseton po prostu bardziej przyciąga wzrok.

Dobrze jest pamiętać, że nowoczesny kaseton led jest też rozwiązaniem ekonomicznym. Zastosowanie technologii ledowej pozwala oszczędzać energię, a dzięki wbudowanym mechanizmom sterującym podświetlenie może automatycznie włączać się i wyłączać o określonych porach lub przy ustalonych warunkach zewnętrznych.

Rodzaje kasetonów — co warto wiedzieć?

Istnieje możliwość zamówienia kasetonów reklamowych w wielu różnych formach. Zwykle mają kształt prostokątny lub kwadratowy, możesz jednak wybrać mniej standardowy model. Kasetony są jednostronne lub dwustronne. Te pierwsze zamieszcza się na ścianie równolegle do budynku; drugie mocowane są prostopadle, i nazywamy je semaforami.

Możemy rozróżnić kilka rodzajów kasetonów ze względu na zastosowany do ich produkcji materiał. Mamy więc kaseton z dibondu, kaseton z pleksi, a także np. z aluminium lub winylu.

Kasetony reklamowe o wielu zastosowaniach

Forma kasetonu zależy często od planowanego zastosowania. Trzeba pamiętać, że oprócz funkcji reklamowej kasetony reklamowe mogą spełniać także inne funkcje. Przede wszystkim wyróżnić tu należy kasetony o funkcji typowo informacyjnej, czyli np. te zamieszczane na recepcji budynku lub przy wejściu do siedziby firmy. Zaliczyć do nich można wiele kasetonów wewnętrznych, mocowanych np. na korytarzach w korporacjach.

Inne zadanie mają kasetony dekoracyjne, mocowane na ścianie w siedzibie firmy czy mieszkaniu. Mogą znajdować się na nich elementy ozdobne, grafiki, ważne sentencje czy zdjęcia. Stanowią one ciekawy element dekoracyjny i wyposażenia wnętrz.