fbpx
20190418 143148@2x e1575835765939

Zalety i zastosowanie kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe to niezwykle popularna forma reklamy, ciesząca się powodzeniem w wielu różnych branżach. Połączenie atrakcyjnej ceny z wysoką skutecznością i nowoczesnością tego rozwiązania pozwala uzyskać niewielkim kosztem zadowalający efekt. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po kasetony!

Czym są kasetony reklamowe?

Kasetony reklamowe przypominają nieco tradycyjny szyld, są jednak jego znacznie bardziej atrakcyjną i unowocześnioną formą. Mają najczęściej kształt kwadratowy lub prostokątny, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić kaseton w bardziej oryginalnej formie. Tradycyjnie kasetony jednostronne mocuje się jedną powierzchnią do ściany czy elewacji, natomiast dwustronne — prostopadle do budynku. W tym drugim przypadku mówimy zwykle o tzw. semaforze.

Kasetony reklamowe wykonywane są z różnego rodzaju materiałów: mamy np. kaseton z dibondu, kaseton aluminiowy, winylowy czy z pleksi. Dostępność wielu opcji pozwala znaleźć formę reklamy najlepiej dopasowaną do konkretnych potrzeb.

Najważniejsze zalety kasetonów reklamowych

Kasetony reklamowe to rozwiązanie posiadające wiele różnych zalet. Przede wszystkim wykonywane są z odpowiednio trwałych materiałów, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu mogą Ci służyć przez wiele lat, co w połączeniu z przystępną ceną tworzy naprawdę ekonomiczną opcję. Warto dodać, że są one również łatwe do czyszczenia, dzięki czemu utrzymują estetyczny wygląd przez długi czas.

Ważną zaletą jest połączenie funkcji informacyjnej z reklamową. Na kasetonach najczęściej znajduje się nazwa firmy i jej logo. Dobrej jakości kaseton sprzyja budowaniu rozpoznawalności marki i pozwala zapamiętać lokalnym odbiorcom, gdzie znajduje się siedziba firmy, sklep czy punkt usługowy.

Kasetony są rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, które sprawdza się w wielu branżach. Możesz wybrać dowolny kształt czy rozmiar, różne materiały i kolory.

Jakie są rodzaje kasetonów?

Kasetony podzielić można na kilka różnych grup. Pierwsze z nich to wspomniane już kasetony jednostronne i dwustronne.

Możliwe jest zastosowanie podziału ze względu na wykorzystany do produkcji materiał lub pełnioną przez kaseton funkcję — niektóre z kasetonów służą głównie informowaniu odbiorcy np. te montowane na recepcji czy przy wejściu do siedziby firmy. Sporą grupę stanowią kasetony wewnętrzne, przydatne np. w dużych przedsiębiorstwach, pełniące często właśnie funkcję informacyjną.

Nie sposób nie wspomnieć o kasetonach mających funkcję dekoracyjną. Ozdobne kasetony na ścianę stosowane są zarówno w firmach, jak i w mieszkaniach prywatnych. Mogą znajdować się na nich wybrane sentencje, ciekawe grafiki czy inne pasujące do wystroju wnętrza treści.

Ważnym rodzajem tej formy reklamy jest kaseton podświetlany. Obecnie wiele firm korzysta z tego praktycznego rozwiązania — kasetony podświetlane mają przewagę nad zwykłymi, ponieważ są dobrze widoczne niezależnie od pory dnia czy nocy, a także od pogody.

Nowoczesne kasetony 3d — efektowna forma reklamy

Ciekawą opcją dla najbardziej wymagających klientów są nowoczesne kasetony 3d. Jest to połączenie dwóch efektownych rozwiązań, takich jak klasyczny kaseton i litery trójwymiarowe. W ten sposób uzyskuje się przyciągający wzrok efekt przestrzenny, a nazwa firmy czy jej logo stają się jeszcze lepiej widoczne i wyjątkowo estetyczne.

Kasetony z literami 3d to świetny pomysł w branżach związanych z eventami, reklamą, wystrojem wnętrz czy sztuką, w których estetyka jest wyjątkowo istotna. Sprzyjają skutecznemu budowaniu wizerunku marki, rozpoznawalności i podnoszeniu prestiżu firmy.