fbpx
kaseton

Kasetony z dibondu jako przyszłość reklamy świetlnej

Kasetony z dibondu to popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o nowoczesną reklamę zewnętrzną. Ich główną zaletą jest połączenie atrakcyjnej ceny z dużą trwałością i estetyką, dzięki czemu są dostępne dla szerokiego grona klientów działających w wielu różnych branżach. Dowiedz się więcej na temat tych uniwersalnych kasetonów.

Kasetony podświetlane — reklama widoczna w każdych warunkach

Kasetony podświetlane to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań na rynku reklamy zewnętrznej. Nic dziwnego — łączą one tradycyjną i atrakcyjną cenowo formę z wyjątkową widocznością i skutecznym przykuwaniem uwagi potencjalnego klienta.

Kasetony świetlne zamieszczane są najczęściej na elewacji budynku, czasem na jego dachu czy w innym specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Zdarza się również, że wykorzystuje się je wewnątrz budynku — mogą być to np. kasetony informacyjne czy pełniące funkcję dekoracyjną. Znajdziesz je np. na recepcji w dużym biurowcu, w korytarzach korporacji czy w klinikach, centrach handlowych i różnych instytucjach.

Neon reklamowy z dibondu — wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne

Wysokiej jakości kaseton podświetlany powinien być przede wszystkim wytrzymały i odporny na niekorzystne warunki zewnętrzne. Dotyczy to oczywiście w szczególności kasetonów mocowanych na zewnątrz budynku.

Dibond jest materiałem wykorzystywanym na szeroką skalę przy produkcji nowoczesnych kasetonów i neonów reklamowych. Jego najważniejszą zaletą jest ogromna wytrzymałość, dzięki której możesz cieszyć się swoją reklamą przez wiele lat. Neon reklamowy z dibondu jest w pełni odporny na niesprzyjającą pogodę i poradzi sobie z deszczem, śniegiem, mrozem czy promieniami słonecznymi.

Warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest ten tak ceniony w branży reklamowej materiał. Otóż dibond jest rodzajem płyty kompozytowej, która składa się z kilku warstw aluminium — łączy je ze sobą specjalny polietylenowy rdzeń. Oprócz wymienionej już wytrzymałości posiada też wiele innych zalet, szczególnie istotnych w przypadku reklamy zewnętrznej. Jest łatwy w obróbce, więc pozostawia duże pole do działania — można tworzyć z niego nawet mniej typowe kasetony. Jest lekki i sztywny, a do tego bardzo odporny na blaknięcie czy rozwarstwianie.

Dlaczego reklama świetlna nie musi być droga?

Kaseton z dibondu jest rozwiązaniem nie tylko trwałym, ale też atrakcyjnym cenowo. Nie musisz więc obawiać się, że jego zakup nadweręży przesadnie firmowy budżet.

Warto wiedzieć, że nowoczesna reklama świetlna może być dostępna w naprawdę przystępnej cenie, niedroga także będzie jej eksploatacja. Wszystko to dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii LED oraz możliwości wyboru modelu z automatycznym sterowaniem. Taka reklama włączy się i wyłączy o ustalonej porze, bądź też przy zaistnieniu konkretnych warunków zewnętrznych (np. po zmroku).

Kaseton dibond — co warto jeszcze wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Dibond okazuje się niezastąpionym materiałem w przypadku produkcji atrakcyjnych cenowo i trwałych kasetonów reklamowych podświetlanych. Nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej jego ważnej zalecie — walorach estetycznych.

Kasetony wykonane z dibondu wyróżniają się na tle innych wysoką estetyką. Precyzyjne cięcie umożliwia uzyskanie niemal dowolnej czcionki czy kształtu kasetonu, a specyfika materiału pozwala cieszyć się żywymi kolorami, które długo nie tracą świeżości. Dzięki temu Twoja reklama będzie elegancka i atrakcyjna wizualnie, skutecznie podnosząc prestiż firmy i budując rozpoznawalność marki.