fbpx
banery xxl

Druk wielkoformatowy, czyli reklama w wersji XXL

Druk wielkoformatowy, jak sugeruje sama nazwa, służy do drukowania materiałów o dużych wymiarach, stanowiących najczęściej atrakcyjną formę reklamy zewnętrznej. W ten sposób powstają też większych rozmiarów materiały reklamowe wewnętrzne jak np. kalendarze wielkoformatowe. Dowiedz się więcej na temat tego rodzaju druku!

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to inaczej druk lateksowy czy solwentowy — w ten sposób określa się specyficzną i nowoczesną technologię druku cyfrowego. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest drukowanie materiałów reklamowych w niestandardowych, dużych rozmiarach.

Treści nadrukowywane są na takie materiały jak specjalnie przeznaczona do tego folia, baner reklamowy czy odpowiednio przygotowany papier w dużym formacie. Ogromną zaletą tego typu druku jest świetna widoczność materiału reklamowego, który łatwo przyciąga wzrok i ma szansę zainteresować szerokie grono odbiorców.

Jakie są różne rodzaje druku wielkoformatowego?

Profesjonalna drukarnia wielkoformatowa to miejsce, w którym wydrukujesz materiały optymalnie dostosowane do potrzeb.

Zastosowanie konkretnej techniki druku powinno być uzależnione od wielkości materiału, jego charakteru, a także od tego, na czym będzie drukowany i gdzie będzie zamieszczony (reklama zewnętrzna czy wewnętrzna).

W naszej agencji reklamowej Optima 3D oferujemy profesjonalny druk wielkoformatowy. Z naszą pomocą wydrukujesz atrakcyjne wizualnie i trwałe banery, folie, plakaty, billboardy czy fototapety.

Wydruk plakatu i inne formy reklamy zewnętrznej

Istnieje wiele rodzajów reklamy wielkoformatowej, stosowanej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W przypadku wielkoformatowej reklamy zewnętrznej mamy najczęściej do czynienia z banerami czy plakatami zamieszczanymi na elewacjach czy ścianach, a także z wolnostojącymi billboardami.

Warto pamiętać o ciekawej alternatywie, jaką jest ksero wielkoformatowe, pozwalające powielić materiały reklamowe o niestandardowych wymiarach.